Propozycja współpracy dla Kół Gospodyń Wiejskich
Zapraszamy do współpracy Koła Gospodyń (i Gospodarzy) Wiejskich, które chcą szybciej rozwiązać swoje problemy, lepiej wykorzystać swoje możliwości i współpracować z innymi Kołami oraz lokalnymi firmami.
Zapraszamy także aktywne osoby, które chcą pracować i zarabiać wspierając mieszkańców wsi, zdobyć nowe umiejętności, uczestniczyć w ciekawych projektach lokalnych, krajowych lub międzynarodowych. |
Przeczytaj informacje poniżej a potem zadzwoń na 574258080 lub skontaktuj się korzystając z poniższego formularza:
O nas
Działamy w całym kraju (a szczególnie na terenach wiejskich) jako Fundacja Rozwoju Wsi fundacjarozwojuwsi.pl oraz Holding Wieś PLUS spółka z o.o. wiesplus.pl
Jednym z kluczowych projektów Fundacji jest INTELIGENTNA WIOSKA (Smart Village). Wykorzystuje on narzędzia internetowe, udostępniane dla mieszkańców, organizacji pozarządowych, firm, samorządu (sołectw, gmin i powiatów). Krótki opis poszczególnych narzędzi internetowych jest na drugiej stronie.
W ramach Inteligentnej Wioski organizujemy Pomoc Wzajemną KGW.
Ma ona pomóc kołom lepiej działać na co dzień. W poszczególne działania angażują się nie tylko współpracujące z nami firmy i specjaliści Fundacji ale i aktywne osoby z poszczególnych KGW i całe koła. Dzięki temu tworzymy szeroki i wspólny system pomocy i wsparcia.
Zapraszamy do współpracy osoby z KGW, które chcą skorzystać z pomocy innych lub takiej pomocy udzielić.
Co możemy wspólnie zrobić?
BAZA PYTAŃ I ODPOWIEDZI
Kontaktujemy się z kołami pytając ich z czym mają problem, na jakie pytania trudno im znaleźć odpowiedź. Wyszukujemy odpowiedzi na te pytania i opisujemy to w naszej bazie wiedzy na temat KGW.
Jeśli w przyszłości kolejne koło będzie miało podobny problem, to jego rozwiązanie będzie już dostępne.
BAZA SZKOLEŃ i WARSZTATÓW
Nawiązujemy kontakt z autorami warsztatów, dopytujemy się dokładnie o warunki, ceny, efekty. Zbieramy wiarygodne opinie uczestników. Budujemy zestawy tematyczne, wyjazdy studyjne.
BAZA USŁUG i ZAKUPÓW
Wyszukujemy i weryfikujemy firmy, które świadczą usługi dla KGW (księgowe, finansowe, promocyjne, rozrywkowe, szkoleniowe i inne) a także zajmują się zaopatrzeniem (materiały do działania koła, sprzęt kuchenny i piknikowy, stroje czy instrumenty). Współpracujemy z organizatorami wycieczek krajoznawczych, turystycznych oraz wyjazdów studyjnych.
Dzięki temu poszczególne koła mogą kupować polecane produkty odpowiedniej jakości w sprawdzonych firmach.
BAZA DOFINANSOWAŃ, GRANTÓW
Na bieżąco śledzimy planowane i ogłaszane konkursy grantowe, doradzamy i pomagamy wypełnić dokumentację.
SIEĆ WSPÓŁPRACY KGW
Najważniejsza część naszego projektu. Ułatwiamy poznawanie się kół zarówno działających w tym samym regionie jak i prowadzące podobne lub uzupełniające działania. A potem wspieramy podejmowanie wspólnych akcji, wymianę doświadczeń, udostępnianie swoich zasobów. Wykorzystamy do tego m. in. stronę mojekgw.org
INNE INICJATYWY
Podejmujemy wiele innych wspólnych inicjatyw.
Jedną z mich jest APLIKACJA SOS – dostępna na smartfonie. Każda zagrożona osoba (zagubiona, zaatakowana, po wypadku) będzie mogła wysłać informację, która dotrze do mieszkańców w jej wsi, a ci mogą jej udzielić błyskawicznej pomocy. Dodatkowo w aplikacji będą poradniki jak udzielać pierwszej pomocy w typowych przypadkach zagrożenia – będą one uzupełniane przez specjalne szkolenia internetowe oraz realne prowadzone przez przeszkolone osoby z Ochotniczych Straży Pożarnych.
Zainicjowaliśmy również ogólnopolski program TELEWIZJI WIEJSKIEJ (wies.tv) oraz projekt WIEŚ z LOTU PTAKA oraz inne.
Współpraca z Kołami Gospodyń Wiejskich pozwoli na wsparcie i rozwój wielu następnych ciekawych inicjatyw.
Nasze najważniejsze platformy internetowe w ramach programu Inteligentna Wioska
Strony internetowe dla wsi, organizacji, lokalnych firm i aktywnych mieszkańców.
Każda wieś w Polsce (ponad 43 tysięcy) ma uruchomioną stronę internetową. Wystarczy się zalogować jako upoważniona osoba i wpisać teksty, umieścić zdjęcia i filmy. Główna strona programu to wiesplus.pl
Każda internetowa strona ma:
- kilka miejsc do wpisania tekstów ze zdjęciami
- kod QR i adres WWW typu wiesplus.pl/wies/bystra
- mapę wsi i okolic (można pokazać na mapie własne punkty)
- link do gminy, powiatu i innych wsi,
- galerię zdjęć archiwalnych i aktualnych
- katalog lokalnych firm
- łącza do stron tworzonych przez mieszkańców oraz kontakt do nich
Internetowe tablice: wiejskie, gminne, powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolska
Dostępne pod adresem tablicawiejska.pl
Każdy zarejestrowany mieszkaniec, firma i organizacja może dodawać ogłoszenia na tablicy swojej wsi lub na innych tablicach. Ogłoszenia można łatwo przeszukiwać przez kategorie, słowa kluczowe, wyszukiwarkę. Ogłoszenia można polubić, ukryć, polecić przez media społecznościowe lub wysłać przez SMS, jak również czatować z autorem ogłoszenia.
Tablice oferują specjalne możliwości dla wójta i sołtysów – publikowanie alertów i statusów, wysyłanie zbiorczej informacji przez wójta do wszystkich sołtysów (z plikami do druku), czaty i inne.
Internetowy Wiejski Targ – lokalne zakupy i sprzedaż
Dostępny pod adresem wiejskitarg.pl
Portal z ogłoszeniami z różnych branż ułatwiający lokalną i ogólnopolską sprzedaż zbytecznych rzeczy, wyrobów rzemiosła i rękodzieła, produktów do produkcji rolniczej, produktów żywnościowych i innych.
Sklepy internetowe dedykowane dla mieszkańców wsi
Dostępny pod adresem sielskisklep.pl W przygotowaniu jest wiejskisklep.pl (artykuły przemysłowe, RTV, AGD) i agroszopa.pl (produkty i usługi dla działalności rolniczej).
sielskisklep.pl ma kilkadziesiąt tysięcy produktów w kategorii dom, ogród, zabawki, zwierzęta domowe i podobnych. Ambasadorzy Wieś PLUS mogą zarabiać promując zakupy w sklepie oraz pomagając w zakupach tym mieszkańców, którzy tego nie umieją robić. Dodatkowo mogą zaangażować się w organizację zakupów grupowych i zapraszaniu kolejnych producentów i usługodawców.
Internetowe kursy i warsztaty – platforma szkoleniowa
Dostępna pod adresem wiesplus.pl/szkolenia
Platforma do uczestniczenia w szkoleniach oraz ich tworzenia. Upoważniona osoba (firma, organizacja) może stworzyć własny kurs zawierający opisy, zdjęcia, pokaz slajdów czy filmy. Kurs może być udostępniany bezpłatnie lub płatnie (100% opłat trafia na konto autora kursu).
Platforma dla firm – promocja, komunikacja i wspólne działania
Dostępna pod adresami: wiesplus.pl/katalog, pkb314.pl oraz crm.fundacjarozwojuwsi.pl
Katalog firm i organizacji umożliwia:
- utworzenie własnej strony WWW, wizytówki internetowej oraz karty profilowej (zbioru ważnych informacji)
- utworzenie grupy i sprawną komunikację w ramach grupy
- utworzenie reklam wyświetlanych na stronach 43 tysięcy wsi
- samodzielne publikowanie nowości i aktualności
- zapisywanie informacji o firmach w katalogu, wyszukiwanie wpisanych firm z określonej wsi, gminy czy powiatu
Proszę o kontakt
Wszystkich zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny (telekonferencyjny) lub przez email:
Michał Ciałoń, tel. 574258080, email: michal.cialon@fundacjarozwojuwsi.pl
Powyższy wpis do pobrania (udostępnienia, druku) w formie PDF